Strona: Wykład o promieniotwórczości / Politechnika Rzeszowska

Wykład o promieniotwórczości

2023-05-30

W dniu 29 maja 2023 r. wspólnie ze Stowarzyszeniem Ekoskop zorganizowaliśmy wykład-debatę na temat promieniotwórczości.

W ramach debaty dr Marek Gorgol z Instytutu Fizyki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. wygłosił wykład pt. „Promieniotwórczość wokół nas - ujarzmić energię”.

Dr Marek Gorgol jest fizykiem. Na wykładzie i w trakcie debaty odpowiadał na pytania o szeroko pojmowanej promieniotwórczości, czy jest nam potrzebna? Czy i jakie stanowi dla nas zagrożenie? Co tak naprawdę wiemy o promieniowaniu, a co powinniśmy wiedzieć? Czy energetyka jądrowa jest drogą do rozwiązania problemów klimatycznych?

W debacie uczestniczyło ponad 100 osób - studentów i uczniów szkół ponadpodstawowych. Debata zorganizowana była w ramach Akademii Klimatu projektu OKO na Klimat.

Galerii zaprezentowana została pełna fotorelacja z debaty.