Strona: Wizyta studyjna w oczyszczalni ścieków w Rzeszowie / Politechnika Rzeszowska

Wizyta studyjna w oczyszczalni ścieków w Rzeszowie

2018-10-25

Dnia 25 października 2018 r.  grupa studentów z III BS-DI zrzeszonych w  Kole Naukowym Inżynierii Środowiska wraz z opiekunem - dr. inż. Adamem Masłoniem oraz z dr inż. Joanną Czarnotą wzięła udział w wizycie studyjnej w oczyszczalni ścieków w Rzeszowie, która mieści się przy ulicy Ciepłowniczej.
Technologia oczyszczalni zakłada pełne mechaniczno-biologiczne oczyszczanie ścieków z usuwaniem substancji biogennych. Pracownik Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji zapoznał studentów z systemem sterowania oczyszczalnią ścieków jak i zasadą działania poszczególnych urządzeń oczyszczalni: osadnika wstępnego, komór biologicznych, osadnika wtórnego, stacji dmuchaw i generatorów. Każdy mógł zobaczyć w/w urządzenia co z pewnością będzie miało pozytywny wpływ na wykonywane w przyszłości projekty. Mimo jesiennej aury wizytę na terenie oczyszczalni można uznać za udaną.