Strona: Webinarium o systemach pompowych / Politechnika Rzeszowska

Webinarium o systemach pompowych

2021-01-21

W dniu 21 stycznia br. 18-osobowa grupa studentów uczestniczyła w Webinarium pt. „Układy pompowe – nowoczesne metody transportu ścieków” zorganizowanym przez firmę Ecol-Unicon Sp. z o.o.

Webinarium przeprowadziła Pani mgr inż. Natalia Kaszubowska, która jest Menedżerem Produktu w dziale R&D (Research and Development). Pani Natalia jest  opiekunem produktów pompowych (pompownie oraz tłocznie ścieków), a także systemów antyodorowych Ecol-Unicon, co w praktyce oznacza codzienną pracę nad rozwojem tych produktów, polegającą na opracowywaniu i wdrażaniu nowych rozwiązań, dostosowanych do potrzeb rynku i stale rozwijającej się infrastruktury wodno-kanalizacyjnej.

Pani Natalia zaprezentowała zagadnienia związane z systemami pompowymi - pompowaniami i tłoczniami ścieków wprowadzając studentów w tajniki projektowania i eksploatacji nowoczesnych systemów transportu ścieków.

Na zakończenie wykładu Pani Natalia przedstawiła studentom ciekawe i innowacyjne rozwiązanie Edukacyjny Park Wodny HYDROFUN, który stanowi  przestrzeń rekreacyjno-edukacyjną, gdzie dzieci i młodzież mogą w atrakcyjny sposób poznawać zagadnienia związane z retencjonowaniem i wykorzystaniem wody opadowej oraz urządzeniami hydrotechnicznymi.