Strona: Uczniowie klasy trzeciej z wizytą na Politechnice Rzeszowskiej / Politechnika Rzeszowska

Uczniowie klasy trzeciej z wizytą na Politechnice Rzeszowskiej

2018-10-30

30 października br. na Wydziale Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury Politechniki Rzeszowskiej gościła grupa uczniów z trzeciej klasy Szkoły Podstawowej Nr 6 - im. Ojca Świętego Jana Pawła II z Przemyśla. Studenci naszego koła naukowego - Małgorzata Szczepaniec, Paulina Szczyrba i Mateusz Czadowski przeprowadziła dla nich zajęcia edukacyjne pt. "Od kranu do rzeki".

Podczas spotkania studenci zaprezentowali dzieciom problematykę oszczędzania wody. Uczniowie dowiedzieli się jak wygląda cykl wody w przyrodzie, orazco to są stacja uzdatniania wody, wodociągi, kanalizacja, oczyszczalnie ścieków.  Uczniowie z dużym zainteresowaniem przyglądali się prezentacji i z zaciekawieniem obserwowali przeprowadzane doświadczenia, w których mogli czynnie uczestniczyć.

Galerii zaprezentowana została pełna fotorelacja z wykładu (fot. A. Masłoń)