Strona: Studencka Konferencja Naukowa "Współczesne bezpieczeństwo energetyczne - szanse i zagrożenia" / Politechnika Rzeszowska

2021-04-30

W dniu 29 kwietnia 2021 r. studentka naszego Koła - inż. Monika Jarząb (2 BS-DU) uczestniczyła w I Studenckiej Konferencji Naukowej "Współczesne bezpieczeństwo energetyczne - szanse i zagrożenia".

Organizatorem konferencji było Studenckie Koło Naukowe „Eurointegracja” działające przy Katedrze Ekonomii Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej, a samo wydarzenie przybrało formę online ze względu na obostrzenia związane z pandemią COVID-19. Uczestnikami konferencji byli studenci m.in. z Politechniki Rzeszowskiej, Politechniki Poznańskiej, Politechniki Łódzkiej, Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni, Akademii Sztuki Wojennej, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie,  Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, UMCS w Lublinie i Uniwersytetu Rzeszowskiego, którzy wygłosili łącznie 33 referaty.

Tematyka konferencji obejmowała bezpieczeństwo energetyczne, cyberbezpieczeństwo w sektorze energetycznym, rynki surowców energetycznych (ropa naftowa, gaz ziemny, wodór), odnawialne źródła energii i energetykę jądrową.
Inż. Monika Jarząb przedstawiła referat pt. "Biogaz z osadów ściekowych jako odnawialne źródło energii" dotyczący wykorzystania procesu fermentacji osadów ścieków do produkcji biogazu. Opiekunem naukowym był dr inż. Adam Masłoń, prof. PRz.