Strona: Piknik Nauki EKSPLORACJE 2022 / Politechnika Rzeszowska

Piknik Nauki EKSPLORACJE 2022

2022-05-21

21 maja br. 10-osobowa grupa studentów naszego koła naukowego uczestniczyła w Pikniku Nauki EKSPLORACJE 2022 zorganizowanym przez Politechnikę Rzeszowską, Uniwersytet Rzeszowski, Stowarzyszenia Ekoskop i ExploRes.

W tym roku na naszym stoisku "Wodne laboratorium" zaprezentowaliśmy doświadczenia związane z wodą. Zwiedzający, przede wszystkim dzieci i młodzież, mogli zobaczyć jak oczyszcza się wodę i ścieki , jak również mieli okazję wykonać proste badania laboratoryjne jak np. badanie przewodności właściwej różnych rodzajów wód - wody destylowanej, kranowej oraz mineralnej. Dodatkowo chętni próbowali przelewać wodę z użyciem lewara.

Galerii zaprezentowana została pełna fotorelacja.