Strona: Konferencja Naukowa "Bezpieczeństwo energetyczne" / Politechnika Rzeszowska

Konferencja Naukowa "Bezpieczeństwo energetyczne"

2019-04-10

W dniach 1-2 kwietnia 2019 r. studentki z Koła Naukowego Inżynierii Środowiska - Gabriela Kuśmierska, Gabriela Lampart, Roksana Pintal i Paulina Szczyrba uczestniczyły w IV Konferencji Naukowej „Bezpieczeństwo energetyczne - filary i perspektywa rozwoju” zorganizowanej na Politechnice Rzeszowskiej przez Instytut Polityki Energetycznej

Podczas konferencji studentki zaprezentowały postery naukowe dotyczące efektywności energetycznej w gospodarce ściekowej (opiekun naukowy dr inż. Adam Masłoń) oraz ciekłego gazu ziemnego (współautor Katarzyna Rozmus). Poniżej szczegółowe tematy posterów naukowych przedstawionych podczas konferencji:
- Szczyrba P., Masłoń A., Produkcja biogazu w oczyszczalni ścieków na cele energetyczne.
- Kuśmierska G., Masłoń A., Kofermentacja osadów ściekowych jako źródło energii w oczyszczalni ścieków.
- Pintal R., Masłoń A., Proces termicznej hydrolizy osadów ściekowych jako element intensyfikacji fermentacji metanowej w oczyszczalni ścieków.
- Lampart G., Rozmus K., Infrastruktura LNG we Francji.

Dodatkowo poster Pauliny Szczyrby oraz dr inż. Adama Masłonia uzyskał III miejsce w Konkursie na  Najlepszy Poster Naukowy Konferencji.