Strona: Konferencja Naukowa "Wyzwania Ochrony Środowiska" / Politechnika Rzeszowska

Konferencja Naukowa "Wyzwania Ochrony Środowiska"

2020-06-17

W dniach 12-13 czerwca 2020 r. odbyła się I Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt. "Wyzwania Ochrony Środowiska”, w której  udział wzięły trzy przedstawicielki Studenckiego Koła Naukowego Inżynierii Środowiska Politechniki Rzeszowskiej – inż. Sylwia Dąbrowska (IBS-DU), inż. Monika Jarząb (IBS-DU) i inż. Justyna Kurcek (IBS-DU).

Konferencja zorganizowana została przez Koło Naukowe Studentów Ochrony Środowiska  Uniwersytetu Wrocławskiego i ze względów na epidemię COVID-19 w Polsce odbyła się ona w formie online, za pośrednictwem platformy Cisco Webex.

Podczas konferencji studentki z naszej uczelni zaprezentowały postery oraz wygłosiły referat:

- inż. Sylwia Dąbrowska przedstawiła prezentację pt.  „Strącanie chemiczne fosforanów na oczyszczalniach ścieków metodą ograniczenia eutrofizacji zbiorników wodnych” (opieka naukowa - dr inż. Adam Masłoń, prof. PRz).

- inż. Monika Jarząb przedstawiła poster pt. „Ocena możliwości wykorzystania analizy ATP w ocenie jakości mikrobiologicznej wód deszczowych”, pod opieką dr inż. Moniki Zdeb.

- inż. Justyna Kurcek zaprezentowała poster pt. "Skuteczność zastosowania koagulatów żelazowych  w usuwaniu fosforu ze ścieków” pod opieką dr inż. Joanny Czarnoty.

Komitet Naukowy podczas konferencji dokonał oceny wszystkich wystąpień i wyróżnił wystąpienie Moniki Jarząb.

Pomimo tego, że konferencja nie odbyła się w sposób tradycyjny, dała możliwość prezentacji wyników badań dotyczących nauk przyrodniczych i umożliwiła wymianę doświadczeń pomiędzy uczestnikami, co prowadziło do wielu ciekawych dyskusji i integracji środowiska młodych naukowców. Udział w konferencji w sposób zdalny pokazał, że można tworzyć spotkania naukowe na odległość, a narzędzia teleinformatyczne doskonale się sprawdzają.