Strona: V Konferencja Naukowa "Bezpieczeństwo Energetyczne" / Politechnika Rzeszowska

V Konferencja Naukowa "Bezpieczeństwo Energetyczne"

2020-11-04

W dniach 12-13 października br. studentki z Koła Naukowego Inżynierii Środowiska - inż. Sylwia Dąbrowska, inż. Monika Jarząb i inż. Justyna Kurcek uczestniczyły w V Konferencji Naukowej „Bezpieczeństwo energetyc-zne - filary i perspektywa rozwoju” zorganizowanej na Politechnice Rzeszowskiej przez Instytut Polityki Energetycznej. Teogoroczna edycja odbyła się w formule hybrydowej.

Podczas konferencji studentki zaprezentowały postery naukowe dotyczące gospodarki ściekowej i efektywności energetycznej w oczyszczalniach ścieków. Poniżej szczegółowe tematy posterów naukowych przedstawionych podczas konferencji:

inż. Sylwia Dąbrowska,  dr inz. Adam Masłoń, prof. PRz  Kofermentacja i termiczna dezintegracja a produkcja biogazu w oczyszczalniach ścieków
inż. Monika Jarząb, dr inż. Adam Masłoń, prof. PRz – Potencjał energetyczny osadów ściekowych
inż. Justyna Kurcek, dr inż. Joanna Czarnota  – Metody oczyszczania biogazu do jakości gazu wysokometanowego

W ramach konferencji zorganizowany został Konkurs na  Najlepszy Poster Naukowy Konferencji.  I etap konkursu na Najlepszy Poster Naukowy odbył się podczas sesji posterowej w poniedziałek, 28 września 2020 r. Wydarzenie przeprowadzono w formule hybrydowej, przy użyciu platformy Zoom. Zainteresowanym umożliwiono udział zdalny poprzez transmisję na żywo za pomocą wielu kanałów przekazu, m.in. na platformach YouTube, Twitter, Facebook oraz stronie internetowej V Konferencji. Z kolei II etap konkursu został przeprowadzony w dniu 5 października 2020 r.  Wówczas Zespół Jury przeprowadził indywidualne rozmowy online z autorami 8 najlepszych plakatów. Następnie po analizie przedstawianych posterów, efektów spotkań oraz debacie Jury wyłoniło laureatów konkursu na najlepszy Poster Naukowy. Wyniki konkursu ogłoszeno 12 października br. na posiedzeniu plenarnym pierwszego dnia V Konferencji Naukowej „Bezpieczeństwo Energetyczne- filary i perspektywa rozwoju”. Miło poinformować, że Sylwia Dąbrowska oraz dr inż. Adam Masłoń, prof. PRz zdobyli II miejsce w Konkursie na  Najlepszy Poster Naukowy Konferencji.