Strona: III Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Nauki przyrodnicze na rzecz człowieka i środowiska” (online) / Politechnika Rzeszowska

2021-02-12

12 lutego 2021 roku odbyła się III Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Nauki przyrodnicze na rzecz człowieka i środowiska”, w której uczestniczyły nasze reprezentatki z Koła naukowego - inż. Sylwia Dąbrowska i inż. Justyna Kurcek.

Ze względu na obecną sytuację sanitarno-epidemiologiczną Konferencja została przeprowadzona w formie zdalnej na platformie MyOwnConference. Organizatorem konferencji była Fundacja na rzecz promocji nauki i rozwoju TYGIEL. Uczestnikami konferencji byli doktoranci i studenci m.in. z Politechniki Krakowskiej, Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Uniwersytetu Zielonogórskiego,  Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy i wielu jeszcze innych, którzy wygłosili łącznie 33 referaty.

Inż. Sylwia Dąbrowska przedstawiła referat pt. Oczyszczalnia ścieków „Hajdów” w Lublinie jako przykład
obiektu wytwarzającego zieloną energię z osadów ściekowych
 (opiekun naukowy - dr inż. Adam Masłoń, prof. PRz), a inż. Justyna Kurcek przedstawiła referat pt. Biogaz jako źródło energii - układy technologiczne instalacji wykorzystania biogazu.

Mimo, że aktualnie wszystkie konferencje nie umozliwiaja bezpośrednich kontaktów, to udział w konferencji typu online był również doskonałą okazją do zaprezentowania swoich badań na arenie studenckiej.